Narciarstwo

Od:
calendar
Do:
calendar
Ilość osób:
minus plus
Cena za osobę / noc:

Kraj / Region: 
plus
Ośrodek: 
plus
Typ zakwaterowania: 
plus
Wymagania: 
plus Zrušit vše
Wyszukaj

Kontakty

+48 222 198 188 » więcej

Kontakty:

W celu prezentacji wszystkich kontaktów proszę kliknąć

Warunki rezerwacji

Dlaczego warto z nami podróżować

  • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
  • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
  • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
  • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
  • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google

Austria

Podstawowe informacje

Republika Austrii (Republik Österreich w języku niemieckim) jest krajem w Europie Środkowej. Na północnej stronie graniczy z Niemcami i Czechami, na południu z Włochami i Słowenią, po stronie wschodniej ze Słowacją i Węgrami a na zachodzie i z Liechtensteinem i Szwajcarią.

Austria składa się z 9 krajów związkowych: Dolna Austria, Wiedeń, Górna Austria, Salzburg, Styria, Karyntia, Tyrol, Vorarlberg. Kraje związkowe są natomiast podzielone na 84 powiaty i 15 miast statusowych.

Austria zajmuje powierzchnię 83 871.1 km² i ma około 8 175 000 mieszkańców, z czego jedna czwarta mieszka w stolicy - Wiedniu (Wien). Jednostką monetarną jest euro (w skrócie EUR).

Austriacka flaga składa się z trzech poziomych pasów, gdzie na środku jest biały, a pozostałe dwa czerwone.

Członkostwo Austrii w organizacjach międzynarodowych

Austria jest członkiem wielu organizacji międzynarodowych, którymi są: ONZ, Rada Europy, UE, strefy euro i strefy Schengen.

Warunki naturalne Austrii

Austriackie warunki klimatyczne są tworzone przez mieszanie klimatów oceanicznego i kontynentalnego (tzw. klimat panoński, który charakteryzuje się mroźnymi zimami i gorącymi latami z małymi opadami. Tzw. klimat alpejski powoduje, iż w górach zimą są bardziej srogie niż w niżej położonych terenach wschodnich.

Około dwie trzecie z Austrii jest górzystego charakteru, a to głównie za sprawą Wschodnich Alp. Na północ od Dunaju (Górna i Dolna Austria) znajduje się również część starego Masywu Czeskiego. Wzdłuż wschodniej granicy rozciąga się masyw Małych Karpat. Najwyższym szczytem Austrii jest Grossglockner (3798 m).

Jedną czwartą terytorium Austrii składa się z nizin i wzgórz, 43% terytorium pokrywają lasy. Krajobraz Styrii jest ze względu na podobieństwa do włoskiej Toskanii znany jako Styrska Toskania.

Duże znaczenie mają także austriackie jeziora, zwłaszcza jeziora Karyntii i region Salzkammergut. Przykładami są np. Wörthersee, Millstätter See, Ossiacher i Weißensee. Największym jeziorem jest Jezioro Neziderskie (315 km²) w Burgenland, które w 33% leży na terytorium Węgier. Inne duże jeziora to Attersee (46 km ²) i Traun (24 km ²) w Górnej Austrii. Do Austrii należy również mała część Jeziora Bodeńskiego, które zajmuje powierzchnię 536 km².

Przez Austrię płyną dwie duże rzeki: Dunaj i Ren. Dunajem spływają wody z większości terenów Austrii do Morza Czarnego, pozostałe wody odprowadza Ren do Morza Północnego.

Wypoczynek w Austrii

Wśród turystów najczęściej i najchętniej odwiedzane miasta to: Wiedeń, Salzburg i Innsbruck, Zell am See i Kitzbühel. Austria oferuje turystom wiele ciekawych miejsc, w których można przyjemnie spędzić czas przez cały rok.

Austria jest prawdziwym rajem dla miłośników narciarstwa, snowboardu i innych sportów zimowych. Tutaj znajdą Państwo słynne ośrodki narciarskie ze stokami dobrze przystosowanymi również pod kątem najbardziej wymagających narciarzy.

Wszystkie ośrodki narciarskie są doskonale wyposażone dla narciarzy na każdym poziomie zaawansowania i rodzin z dziećmi. Wspaniałe rodzinne wakacje można spędzić np. w ośrodku narciarskim Semmering.

W Austrii można jeździć na nartach nawet w lecie, na jednym z lodowców, np. Dachstein, Hintertux i Kitzsteinhorn.

Latem Austria oferuje idealne warunki do uprawiania turystyki pieszej, kolarstwa górskiego lub po prostu relaksu. Tutaj znajdą Państwo niezliczoną ilość szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych, które doprowadzą Państwa do atrakcji przyrodniczych i kulturowych w pięknej okolicy. Mogą Państwo odwiedzić np. górskie jeziora, kopalnie soli, zamki i pałace.

Interaktywna mapa

Austria - regiony

Narciarstwo - kraje


Footer image