Narciarstwo

Od:
calendar
Do:
calendar
Ilość osób:
minus plus
Cena za osobę / noc:

Kraj / Region: 
plus
Ośrodek: 
plus
Typ zakwaterowania: 
plus
Wymagania: 
plus Zrušit vše
Wyszukaj

Kontakty

+48 222 198 188 » więcej

Kontakty:

W celu prezentacji wszystkich kontaktów proszę kliknąć

Warunki rezerwacji

Dlaczego warto z nami podróżować

  • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
  • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
  • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
  • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
  • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google

Friuli Venezia Giulia - Włochy

Podstawowe informacje

Friuli-Venezia Giulia (pl: Friuli-Wenecja Julijska) to region na północy Włoch. Głównym miastem jest Terst. Region ten jest jednym z pięciu autonomicznych regionów Włoch.

Friuli-Venezia Giulia jak większość włoskich regionów, jest regionem nadmorskim. Graniczy z Wenecją od zachodu, z Austrią od północy i ze Słowenią na wschodzie. Dla turystów szczególnie interesujące są Alpy na północy (Alpy Julijskie, Dolomity).

Bogata historia pogranicza Friuli-Venezia Giulia

Mieszkańcy to głównie Włosi, istnieje również mniejszość słoweńska i niemiecka. Oprócz języka włoskiego używa się tu także języka friulskiego. Bardzo ciekawy jest również dialekt rezyjski na terenach graniczących ze Słowenią.

Głównym miastem regionu jest Terst, który łączy bogatą historię południowosłowiańskich kultur, włoskiej tradycji i monarchii habsburskiej.

Wypoczynek w regionie Friuli-Venezia Giulia

Region Friuli-Venezia Giulia oferuje liczne atrakcje turystyczne przez cały rok. Piękna przyroda alpejska zadowoli miłośników turystyki i wymagających alpinistów. Zimą jest to jeden z najpolularniejszych regionów narciarskich w Europie (polecamy wizyty w letniskach Tarvisio Camporosso, areale na Monte Lussari, czy ośrodka Kanin – Sella na granicy Słowenii i Włoch).

Ośrodki zimowe zapewniają wysoki poziom usług a wyśmienita kuchnia i liczne atrakcje oraz programy relaksacyjne gwarantują, iż region ten już po pierwszej wizycie zapadnie Państwu w pamięci.
Footer image