Narciarstwo

Od:
calendar
Do:
calendar
Ilość osób:
minus plus
Cena za osobę / noc:

Kraj / Region: 
plus
Ośrodek: 
plus
Typ zakwaterowania: 
plus
Wymagania: 
plus Zrušit vše
Wyszukaj

Kontakty

+48 222 198 188 » więcej

Kontakty:

W celu prezentacji wszystkich kontaktów proszę kliknąć

Warunki rezerwacji

Dlaczego warto z nami podróżować

  • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
  • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
  • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
  • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
  • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google

Podstawowe informacje

Tradycyjne miejsce kultu religijnego - przepiękny szczyt Monte Lussari (1760 m n.p.m.) wznosi się nad popularnym ośrodkiem narciarskim Tarvisio w dolinie Valcanale na północnowschodnim cyplu Włoch, w pobliżu granic z Austrią i Słowenią.

Pod szczytem góry Monte Lussari, dostępnej jedynie pieszo lub górską kolejką wagonikową, znajduje się mała osada (kilka domów przy jednej uliczce) z kościółkiem, w którym znajduje się rzeźba Marii Panny.

Bogata historia pielgrzymek

Pierwsza kaplica została zbudowana w 1360 roku w związku z krążącą legendą o pastuszku z Camporosso, który znalazł w krzakach drewnianą rzeźbę Marii Panny z dzieciątkiem. Legenda nabierała w siłę, w XVII wieku miejsce kultu religijnego odwiedzało rocznie 100 000 pielgrzymów.

W czasie I wojny światowej góra była ważnym punktem strategicznym wojsk austriackich, który w 1916 roku został zdobyty ostrzałem wojsk włoskich z pobliskiego szczytu Jof di Miezegnot. W roku 1924 odbudowano świątynie, do której święta rzeźba powróciła rok później.

Narciarstwo na Monte Lussari

Ferie zimowe na szczycie Monte Lussari oferują niepowtarzalne przeżycia: narciarstwo na słynnej trasie zjazdowej Prampero (3920 m), która rozpoczyna się bezpośrednio pod oknami pensjonatu oraz wyśmienite domowe posiłki (połączenie kuchni włoskiej i słoweńskiej).

Narciarstwo w letnisku Tarvisio Camporosso

Letnisko Tarvisio Camporosso słynie z połączonych tras na stokach Mt. Lussari i sąsiednim Mt. Florianca, łącznie 25 km tras zjazdowych (2 czarne, 6 czerwonych i 7 niebieskich), 2 kolejki kabinowe, 5 krzesełkowych, 5 orczykowych i 60 km tras do nart biegowych.

Letnisko Tarvisio gwarantuje najwyższej jakości usługi przez cały rok.

Narciarstwo w 3 krajach

Wyśmienita lokalizacja zachęca turystów do odwiedzin sąsiednich krajów. Skipas Friuli Skiregion obowiązuje przez co najmniej 4 dni w ośrodkach narciarskich Ravascletto/Zoncolan, Forni di Sopra, Piancavalo i wyjątkowym ośrodku Kanin – Sella Nevea na pograniczu Słowenii i Włoch. Bogatą ofertę międzynarodowego narciarstwa dopełnia (z osobnym skipasem) możliwość jazdy na nartach w pobliskiej Kranjskiej Gorze i austriackim Arnoldstein.Interaktywna mapa regionów

Przydatne linki

- pozostałe ośrodki

Włochy - pozostałe regionu

Narciarstwo - kraje


Footer image