Narciarstwo

Od:
calendar
Do:
calendar
Ilość osób:
minus plus
Cena za osobę / noc:

Kraj / Region: 
plus
Ośrodek: 
plus
Typ zakwaterowania: 
plus
Wymagania: 
plus Zrušit vše
Wyszukaj

Kontakty

+48 222 198 188 » więcej

Kontakty:

W celu prezentacji wszystkich kontaktów proszę kliknąć

Warunki rezerwacji

Dlaczego warto z nami podróżować

  • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
  • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
  • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
  • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
  • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google

Bovec - Kanin - Sella Nevea - Słowenia

Podstawowe informacje

Rejon Bovec znajduje się w górnym biegu przepięknej rzeki Soča w regionie Goriška na północnym zachodzie Słowenii. Odwiedzającym oferuje piękne szczyty Alp i dolinę Parku Narodowego Triglav, jedną z najpiękniejszych rzek Europy – szmaragdową Sočę. Miłośnicy sportu i adrenaliny znajdą tu liczne atrakcje przez cały rok. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż została tu rozegrana jedna z najcięższych walk I wojny światowej.

Różnorodny wypoczynek w rejonie Bovec

W regionie Bovec, oprócz ośrodka administracyjnego – miasteczka Bovec, można zwiedzić inne ciekawe osady: Srpenica, Žaga, Čezsoča, Plužna, Log pod Mangrtom, Kal-Koritnica, Loška koritnica, Lepena, Soča i Trenta.

W górnej części obszaru – w okolicy malowniczej wioski Trenta, znajduje się punkt informacyjny Triglavskiego Parku Narodowego. Można tu podziwiać niepowtarzalną miejscową architekturę, której szczątki w wielu miejscach uchowały się po opuszczeniu przez mieszkańców trudnodostępnych dolin górskich.

Turystyka ma tu długą tradycję, bogaci słoweńscy i austriaccy mieszczanie zostali tu sprowadzeni już w dawnych czasach przez słynnych łowców z Trenta.

Malownicza rzeka Soča

Niezwykła rzeka Soča, wokół której rozpościera się region, oferuje przepiękną scenerię i romantyczne zakątki do kąpieli oraz liczne atrakcje sportowe (rafting a kajaking, canyoning, hydrospeed). Cały region słynie z niezliczonych atrakcji sportowych.

Aktywny wypoczynek w regionie Bovec

Poczynając od przepięknego ośrodka narciarskiego Kanin – Sella Nevea nad letniskiem Bovec, oferującym śnieg do późnych miesięcy wiosennych (sezon kończy wraz z pierwszym majowym weekendem), przez szeroką ofertę atrakcji przez cały rok.

Kanin jest jedynym słowińskim ośrodkiem narciarskim z ponad 2 km trasami zjazdowymi. Podczas ładnej pogody rozpościera się tu niepowtarzalny widok na Adriatyk. Dzięki dużej ilości śniegu oraz pięknej pogodzie Kanin nazywany jest „słoweńskim lodowcem“.

W ramach zorganizowanych i samodzielnych wyjazdów mogą Państwo spróbować sił w paraglidingu, jeździe na rowerach górskich, jeździe konnej, golfie na trawie lub na śniegu lub turystyce i wspinaczce górskiej, jeździe na Monster Rollers oraz np. Multi Dive.
Footer image