Narciarstwo

Od:
calendar
Do:
calendar
Ilość osób:
minus plus
Cena za osobę / noc:

Kraj / Region: 
plus
Ośrodek: 
plus
Typ zakwaterowania: 
plus
Wymagania: 
plus Zrušit vše
Wyszukaj

Kontakty

+48 222 198 188 » więcej

Kontakty:

W celu prezentacji wszystkich kontaktów proszę kliknąć

Warunki rezerwacji

Dlaczego warto z nami podróżować

  • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
  • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
  • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
  • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
  • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google

Szwajcaria

Podstawowe informacje

Szwajcaria (Konfederacja Szwajcarska) to państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest państwem federacyjnym, składającym się z 26 kantonów i 2890 gmin, które posiadają bardzo szeroką autonomię. Kraj posiada 8 milionów mieszkańców, z tego ponad 1/5 to obcokrajowcy. Szwajcaria jest członkiem Rady Europy, ONZ, EFTA, OECD i WTO. Jest również członkiem porozumienia z Schengen. Nie jest natomiast członkiem UE jako jedyny kraj w tej części Europy.

Gograficzny charakter Szwajcarii

Alpy zajmują południową, południowo-zachodnią i wschodnią część kraju. Na północ od Alp znajduje się Wyżyna Szwajcarska. Na północnym zachodzie wyżyna ograniczona jest przez góry Jura. Większość północnej granicy z Niemcami biegnie wzdłuż Renu, który wpływa do Szwajcarii w pobliżu Schaffhausen. Część granicy z Niemcami oraz część granicy z Austrią przebiega przez jezioro Bodeńskie, a jezioro Genewskie stanowi cześć granicy z Francją.

Szwajcaria jest konfederacją składającą się z 26 autonomicznych kantonów. Każdy z nich ma własny parlament, prawo i rząd oraz konstytucję, podobnie jak ma to miejsce w landach Niemiec i stanach USA.

Języki Szwajcarii

Szwajcaria już w swej konstytucji przyjętej w XIX w deklarowała równość języków swych mieszkańców. Prawem zagwarantowano możliwość komunikowania się z urzędami we wszystkich czterech językach urzędowych. Istnieją cztery języki urzędowe: niemiecki, francuski, włoski oraz romansz (retoromański). Język angielski, mimo że nie należy do języków urzędowych, staje się coraz bardziej popularny w środowisku przemysłowym i świecie reklamy. W Szwajcarii znajduje się wiele prywatnych szkół, które słyną z wysokiego standardu kształcenia.

Wypoczynek w Szwajcarii

Szwajcaria słynie z usług bankowych, wysokiej jakości zegarków, serów oraz czekolady. Jest to również kraj wysoce tolerancyjny mający przepiękną przyrodę.

Interaktywna mapa

Szwajcaria - regiony

Narciarstwo - kraje


Footer image