Narciarstwo

Od:
calendar
Do:
calendar
Ilość osób:
minus plus
Cena za osobę / noc:

Kraj / Region: 
plus
Ośrodek: 
plus
Typ zakwaterowania: 
plus
Wymagania: 
plus Zrušit vše
Wyszukaj

Kontakty

+48 222 198 188 » więcej

Kontakty:

W celu prezentacji wszystkich kontaktów proszę kliknąć

Warunki rezerwacji

Dlaczego warto z nami podróżować

  • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
  • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
  • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
  • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
  • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google

Bovec - Słowenia

Podstawowe informacje

Malownicze letnisko Bovec to centrum okręgu Bovec, znajdującego się w górnym biegu przepięknej rzeki Soča w rejonie Goriška na północnym zachodzie Słowenii.

Piękne miasteczko z dwoma gotyckimi kościołami i wyjątkową architekturą znajduje się w pobliżu granicy z Triglavskim Parkiem Narodowym i połączenia przepięknej szmaragdowej rzeki Soča z rzeczką Koritnicí.

Bogata historia letniska Bovec

Najstarsza wzmianka o osadzie Bovec pochodzi z XII wieku, jednak była zamieszkała już długo przed tym, o czym świadczą znaleziska w okolicy. Miasteczko Bovec znajdowało się na ważnej pod względem handlowym trasie pomiędzy portem Terst a Wiedniem.

Jednaj historia nie zawsze była przychylna temu miejscu. Ślady po jednej z najgorszych walk I wojny światowej są do dziś widoczne.

Aktywny wypoczynek w regionie Bovec

Obecnie letnisko Bovec i jego okolica są ciekawym celem dla miłośników aktywnego odpoczynku, wysokogórskich wypraw i odpoczynku na łonie przepięknej przyrody. Miasteczko oferuje służby hotelarskie wysokiej jakości.

Niezwykła rzeka Soča, wokół której rozpościera się region, oferuje przepiękną scenerię i romantyczne zakątki do kąpieli oraz liczne atrakcje sportowe (rafting a kajaking, canyoning, hydrospeed).

Ośrodka narciarski Kanin – Sella Nevea nad letniskiem Bovec, oferującym śnieg do późnych miesięcy wiosennych (sezon kończy wraz z pierwszym majowym weekendem), przez szeroką ofertę atrakcji przez cały rok.

Kanin jest jedynym słowińskim ośrodkiem narciarskim z ponad 2 km trasami zjazdowymi. Podczas ładnej pogody rozpościera się tu niepowtarzalny widok na Adriatyk. Dzięki dużej ilości śniegu oraz pięknej pogodzie Kanin nazywany jest „słoweńskim lodowcem“.

W ramach zorganizowanych i samodzielnych wyjazdów mogą Państwo spróbować sił w paraglidingu, jeździe na rowerach górskich, jeździe konnej, golfie na trawie lub na śniegu lub turystyce i wspinaczce górskiej, jeździe na Monster Rollers oraz np. Multi Dive.

W letnisku Bovec znajduje się również małe lotnisko, które oferuje m.in. loty widokowe w przystępnych cenach.

Relaks w letnisku Bovec

Letnisko Bovec słynie z szerokiej oferty rozrywki i relaksu po ciężkich dniach. Mogą Państwo odpocząć w jednej z gospód przy wyśmienitym posiłku i winie w przyjacielskiej atmosferze. Szczególnie młodą generację ucieszy ilość miejscowych klubów i barów. Na spragnionych relaksu czeka wellness.

Ciekawe wydarzenia w letnisku Bovec

Jistotniejszym wabikiem letniska Bovec jest przepiękna przyroda i liczne atrakcje sportowe. Jednak w programie atrakcji turystycznych nie brakuje tradycyjnych festiwali (festival múzických umění Kluže w lipcu i sierpniu, muzyczne i folklorystyczne wieczorki oraz Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w czerwcu).

Wodny sezon kończy tzw. „eko – spływ na rzece Soča“, którego celem jest czyszczenie i sprzątanie rzeki. Na początku marca rozgrywa się tu konkurs freeride na nartach i snowboardach, natomiast w poniedziałki Wielkanocne spotykają się tu zwolennicy tradycyjnego narciarstwa podczas akcji Emanus.
Footer image