Narciarstwo

Od:
calendar
Do:
calendar
Ilość osób:
minus plus
Cena za osobę / noc:

Kraj / Region: 
plus
Ośrodek: 
plus
Typ zakwaterowania: 
plus
Wymagania: 
plus Zrušit vše
Wyszukaj

Kontakty

+48 222 198 188 » więcej

Kontakty:

W celu prezentacji wszystkich kontaktów proszę kliknąć

Warunki rezerwacji

Dlaczego warto z nami podróżować

  • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
  • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
  • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
  • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
  • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google

Dolina Logarska - Słowenia

Podstawowe informacje

Logarska Dolina to długa dolina lodowcowa znajdująca się w północnej Słowenii. Dolinę otaczają góry: Karavankami od północy i Alpy Savinjskie od pozostałych stron. Logarska Dolina jest jedną z trzech równoległych dolin tworzących wraz z alpejską miejscowością Solčava mikroregion Solčavsko.

Logarska Dolina mierzy 7 km długości a średnia szerokość wynosi 250 m. Dzieli się na trzy części: Log, Plest i Kot. Pierwsze dwie porastają trawiaste łąki górskie, Kot jest pokryty lasem.

Piękno natury Logarskiej Doliny

Logarska Dolina od 1987 roku jest chronionym rezerwatem. Przez dolinę prowadzi górska dróżka, wzdłuż której w zimie prowadzi trasa biegowa.

W południowej części doliny ma swoje źródło rzeka Savinja, w pobliżu znajduje się 90-metrowy wodospad RInka. We wschodniej części doliny znajdują się inne wodospady: 75-metrowe Sučica i Palenk. W południowo wschodniej cześci Logarskiej Doliny znajduje się dostępna dla zwiedzających jaskinia Klemenča.

Nad doliną wznoszą się szczyty Krofička ( 2084 m.n.p.m.), Ojstrica ( 2349 m.n.p.m.), Planjava ( 2399 m.n.p.m.) a Brana ( 2253 m.n.p.m.). W Logarskiej Dolinie odbywają się różne atrakcje sportowe np. skoki ze spadochronem, spływy kajakowe, wspinaczka, itp.

Wypoczynek w Logranskiej Dolinie

Ten przepiękny i malowniczy region jest idealnym celem dla rodzin z dziećmi lub grup przyjaciół, którym zależy na wypoczynku w otoczeniu przepieknej przyrody, ruchu i zdrowej strawie opartej na miejscowych produktach agroturystyki. Spędzą tu Państwo niezapomniany romantyczny i luksusowy wypoczynek z dala od zgiełku cywilizacji.
Footer image