Narciarstwo

Od:
calendar
Do:
calendar
Ilość osób:
minus plus
Cena za osobę / noc:

Kraj / Region: 
plus
Ośrodek: 
plus
Typ zakwaterowania: 
plus
Wymagania: 
plus Zrušit vše
Wyszukaj

Kontakty

+48 222 198 188 » więcej

Kontakty:

W celu prezentacji wszystkich kontaktów proszę kliknąć

Warunki rezerwacji

Dlaczego warto z nami podróżować

  • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
  • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
  • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
  • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
  • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google

Osttirol - Austria

Podstawowe informacje

Osttirol, we Wschodnim Tyrolu to północna część Tyrolu, którego pozostała część (Tyrol Południowy) od 10.09.1919 należy do Włoch.

Praktyczne całe rozległe terytorium Tyrolu pokrywają Alpy. Region dzieli sięna 2 części: większy Tyrol Północny (niem. Nordtirol) na zachodzie Austrii oraz Tyrol Wschodni (Osttirol). Obie części rozgranicza Salzburgerland oraz włoski Tyrol Południowy.

Centrum regionu Osttirol jest miasto Lienz.

Mieszkańcy Tyrolu skupiają się głównie w dolinach, gdzie przeważa rolnictwo i hodowla bydła. Istotną rolę odgrywa również turystyka. Szeroka i głęboka dolina rzeki Inn tworzy naturalną granicę między wapniowymi Alpami na północy a środkowymi Alpami.

Na granicy Tyrolu Wschodniego i Korutany, w Tatrach Wysokich znajduje się najwyższy szczyt Austrii Grossglockner (3797 m n. m.).

Wypoczynek w Tyrolu

Tyrol jest niezwykle popularny wśród turystów a to dzięki swym bogactwom naturalnym, alpinizmowi i innym sportom zimowym, ale również za sprawą folkloru, festiwalom, z których najsławniejszy ma miejsce w miesiącach letnich na zamku Ambras.

Tyrol to region górzysty, najsłynniejsze ośrodki narciarskie to: Kitzbühel - Weißsee Gletscher Welt, Pitztal, Sölden Arena – Ötztal, Zillertal 3000 – Hintertux i Zillertal Arena.

Wypoczynek w regionie Osttirol

W Tyrolu Wschodnim najliczniej odwiedzane są Lienzer Dolomiten. Miłośnicy kultury mogą zwiedzać liczne zamki i pałace, które w Tyrolu znajdują się prawie na każdym kroku.

Narciarstwo w Osttirol

Rodzinny region narciarski Matrei jest uważany za najpiękniejszy region Alp. Znajduje się w Tyrolu Wschodnim. Pokrywa śnieżna gwarantuje dobre warunki do narciarstwa nawet w miesiącach wiosennych.

Region oferuje idealne warunki do jazdy na nartach na wszystkich stopniach zaawansowania. (110 km tras zjazdowych, liczne szkółki narciarskie oraz inne usługi dla narciarzy). Miłośnicy nart biegowych znajdą tu 60 km tras.

Narciarstwo w regionie Osttirol to ideał rodzinnego wypoczynku.Interaktywna mapa regionów

Przydatne linki

Osttirol - ośrodki

Austria - pozostałe regionu

Narciarstwo - kraje


Footer image