Narciarstwo

Od:
calendar
Do:
calendar
Ilość osób:
minus plus
Cena za osobę / noc:

Kraj / Region: 
plus
Ośrodek: 
plus
Typ zakwaterowania: 
plus
Wymagania: 
plus Zrušit vše
Wyszukaj

Kontakty

+48 222 198 188 » więcej

Kontakty:

W celu prezentacji wszystkich kontaktów proszę kliknąć

Warunki rezerwacji

Dlaczego warto z nami podróżować

  • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
  • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
  • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
  • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
  • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google

Kärnten - Austria

Podstawowe informacje

Karyntia (niemiecki: Kärnten, słoweński: Koroška) to kraj związkowy w południowej Austrii. Graniczy ze Słowenią, Włochami, Tyrolem, Salzburgiem i Styrią. Stolicą landu jest Klagenfurt a innym znaczącym miastem jest Villach.

Obecne granice Karyntia posiada od czasu ztraty cześci teritorium na południu po I wojnie swiatowej. Od 1918 roku mała część Karyntii (Malborgheto-Valbruna i Tarvisio) należy do Włoch. Granica między dzisiejszą Austrią i Słowenią została ustanowiona w referendum 10.10.1920 r. Mniejszość Słoweńska jest skupiona przy południowej granicy Karyntii.

Wypoczynek w regionie Karyntii

Głównymi atrakcjami turystycznymi w Karyntii są jeziora Wörthersee, Ossiachersee, Faaker See, Weissensee, Alpy Gaitalskie, ośrodki narciarskie Nassfeld (Mokrine), Hermagor, Bad Kleinkirchheim, Heiligenblut, katedra Gurk, zamek Hochosterwitz i oczywiscie góry Grossglockner i Nockberge.

Narciarstwo w regionie Karyntii

Najwięcej narciarzy jeździ w Austrii do regionu Salzburga i Tyrolu. Południe Karyntii już nie jest tak popularne jak bliższe regiony. Jednak to właśnie na południu znajdują się jedne z najlepszych ośrodków alpejskich, najdłuższa kolejka kabinowa w Europie, największe naturalne lodowisko i inne atrakcje.

Na południu polecamy wizytę w Nassfeld-Hermagor – największym ośrodku Karyntii. Tu znajduje się najdłuższa trasa ze sztucznym oświetleniem, najdluższa kolejka kabinowa a na pobliskim jeziorze Weissensee znajduje się największe naturalne lodowisko w Europie oraz pole golfowe na lodzie.

Polecamy również wycieczkę nad lodowiec Mölltal i inne ośrodki narciarskie Ankogel, Bad Kleinkirchheim, Gerlitzen i Grossglockner – Heiligenblut.Interaktywna mapa regionów

Przydatne linki

Kärnten - ośrodki

Austria - pozostałe regionu

Narciarstwo - kraje


Footer image