Narciarstwo

Od:
calendar
Do:
calendar
Ilość osób:
minus plus
Cena za osobę / noc:

Kraj / Region: 
plus
Ośrodek: 
plus
Typ zakwaterowania: 
plus
Wymagania: 
plus Zrušit vše
Wyszukaj

Kontakty

+48 222 198 188 » więcej

Kontakty:

W celu prezentacji wszystkich kontaktów proszę kliknąć

Warunki rezerwacji

Dlaczego warto z nami podróżować

  • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
  • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
  • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
  • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
  • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google

Piemonte - Włochy

Podstawowe informacje

Piemont to region w północnozachodnich Włoszech ograniczony z trzech stron Alpami. Właśnie na terenie  Piemont ma swe źródło rzeka Pád. Sąsiedzi z Lombardią, Ligurią, Emilią – Romanią, Valle d´Aosta, Szwajcarią i Francją. Stolicą regionu jest Turyn (Torino).

Piemont jest sercem Sabaudii, która długo przekraczała dzisiejsze francusko – włoskie granice. Okolica Turyna była długo centrum przede wszystkim rolniczego regionu, skąd przez przesmyki (głównie w okolicy najwyższej góry Europy – Mont Blanc) eksportowano produkty.

Z tego miejsca również w 2. połowie XIX w. Włochy zaczęły się jednoczyć. Turyn stał sięcentrum włoskiej produkcji samochodów, maszyn oraz przemysłu tekstylnego. Napływalo tu mnóstwo dawnych mieszkańców Południowych Włoch. Piemont został również centrum letniej i zimowej turystyki.

Winiarski region Piemont

Do najsłynniejszych win z tego regionu należą Barolo i Barbaresco powstałe z winogron odmiany Nebbiolo. Inne popularne winogrona uzywane w produkcji wina czerwonego to Barbera a Dolcetto. Natomiast wino musujące Asti powstaje z winogron odmiany Moscato.

Pomimo tego, że winiarskie regiony Piemont i Bordeaux leżą na tej samej szerokości geograficznej, jedynie letnie temperatury są takie same. Region Piemont charakteryzuje się chłodniejszym kontynentalnym klimatem i wyraźnie niższą ilością opadów.

Wypoczynek w regionie Piemont

Nie tylko wino jest miejscową atrakcją Piemont. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy czekolady.

Również atrakcje przyrodnicze tego regionu, w którym spotykają się dwa najsłynniejsze włoskie masywy górskie Alpy i Apeniny są dobrym powodem by spędzić tu urlop. Piemont to jeden z nielicznych włoskich regionów niemających dostepu do morza.

Niemniej popularne włoskie ośrodki narciarskie Valtellina, Alta Valtellina, Friuli-Venezia Giulia, Val Brembana, Val Camonica, Ortler Skiarena, Valle Aurina i Valle d´Aosta.Interaktywna mapa regionów

Piemonte - ośrodki

Włochy - pozostałe regionu

Narciarstwo - kraje


Footer image