Narciarstwo

Od:
calendar
Do:
calendar
Ilość osób:
minus plus
Cena za osobę / noc:

Kraj / Region: 
plus
Ośrodek: 
plus
Typ zakwaterowania: 
plus
Wymagania: 
plus Zrušit vše
Wyszukaj

Kontakty

+48 222 198 188 » więcej

Kontakty:

W celu prezentacji wszystkich kontaktów proszę kliknąć

Warunki rezerwacji

Dlaczego warto z nami podróżować

  • Firma z ugruntowaną pozycją w branży turystycznej (rok założenia 1999)
  • Obszerna oferta obiektów wszelkich typów
  • Zakup on-line z możliwością wyboru według ponad 20 paramentów w wyszukiwarce
  • Szczegółowo opracowana oferta zawierająca informacje o okolicy
  • Dogodne wyszukiwanie przez mapę Google

Alta Valtellina - Włochy

Podstawowe informacje

Alta Valtellina leży w regionie Valtellina, który tworzy alpejska dolina rzeki Adda na północy Włoch. Valtellina leży na pograniczu Włoch i Szwajcarii, pomiędzy Lombardią a kantonem Graubünden, do którego dawniej należała.

Narciarstwo w regionie Valtellina

Region turystyczny znany jest głównie z wyśmienitych ośrodków narciarskich skupionych w trzech rejonach Valchiavenna, Sondrio Valmalenco i Alta Valtellina z głównymi ośrodkami Chiavenna, Sondrio i Bormio.

Najsłynniejsze ośrodki narciarskie, które oferują dużą ilość dobrze utrzymanych tras zjazdowych idealnych na zimowy wypoczynek w rodzinnym gronie, to np. Livigno, Bormio, S. Caterina Valfurva, Madesimo, Aprica, Teglio, Valmalenco, Valmasino i Valgerola.

Wypoczynek w rejonie Alta Valtellina

Kurorty zimowe świadczące usługi na najwyższym poziomie, wyśmienita kuchnia oraz liczne atrakcje to gwarancja udanego wypoczynku.

Valtellina słynie z wyrobu serów (Bitto) i wina. W regionie wypiastowano szczep czerwonego wina Veltliner. Dziś dominują jednak szczepy Nebbiolo. Do atrakcji turystycznych należy również tutejsza górska kolej elektryczna z roku 1902.

Bogactwo naturalne rejonu Valtellina

Na różnorodną ofertę regionu na wpływ bogactwo naturalne oraz położeniu doliny w samym centrum Alp. Rejon wznosi się z 200 m n.p.m przy szczycie jeziora Como do 4000 m n.p.m., który przerasta najwyższy szczyt masywu Bernina, Piz Bernina (4049 m n.p.m.).

Sport, dobre jedzenie, kulturę i tradycję, uzdrowiska i wiele innych ciekawych programów można znaleźć w rejonie Valtellina – w samym sercu Alp.

Niemniej popularne włoskie ośrodki narciarskie Valtellina, Friuli-Venezia Giulia, Piemonte, Val Brembana, Val Camonica, Ortler Skiarena, Valle Aurina i Valle d´Aosta.Interaktywna mapa regionów

Alta Valtellina - ośrodki

Włochy - pozostałe regionu

Narciarstwo - kraje


Footer image